گروه مهندسی آبیاری و ابادانی دانشگاه تهران، با همکاری تعدادی از شرکت های علاقه مند در بخش خصوصی و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو، کنفرانس ملی تجربه های ساخت تاسیسات آبی و شبکه های آبیاری و زهکشی را در سال 1384 ، جشنواره مهندسی آب ایران را در سال 1386 و کنفرانس های هواشناسی و مدیریت آب و خاک کشاورزی را در سال 1389 پی ریزی نمود . استقبال از این رویدادها فراتر از حد تصور بود و هر یک از آنها در کمترین زمان به محیطی اثرگزار برای تبادل یافته های کارشناسی و هم اندیشی بخش های مختلف صنعت آب کشورتبدیل شد . به همین دلیل برگزار کنندگان این رویدادها تصمیم گرفتند با هدف ارج گذاری به وقت متخصصان علاقمند و کاهش هزینه ها، آنها را با حفظ هویت مستقل هر یک به صورت یکپارچه در قالب کنگره حاضر برنامه ریزی و اجرا نمایند.
 نخستین و دومین جلسه کمیته اجرایی کنگره در تاریخ های 1391/9/27 و 1391/11/30 تشکیل شد و پس از تعیین سازمان اجرایی کنگره،دبیر خانه کنگره به صورت رسمی از 1392/2/15 در گروه آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز نمود و پیش فراخوان برگزاری کنگره برای تعدادی از اساتید و متخصصان ارسال شد که با استقبالی شایان مواجه شد و برای تداوم راهی که انتخاب شده بود،پشتوانه‌ای دلگرم کننده فراهم آورد.
برگزار کنندگان کنگره امیدوارند با جلب نظر و حمایت متخصصان و صاحبنظران فعال در بخش های مختلف علوم و مهندسی آب کشور؛اعم از دانشگاه ها،مراکز تحقیقات علمی،کارفرمایان و بخش های دولتی،پیمانکاران و مهندسان مشاور؛ رویدادی متفاوت ،مبتنی بر تحقیقات علمی و نقد های کارشناسی برگزار نمایند. و امیدوارند برگزاری گنگره فضایی مناسب برای ارایه فعالیت های علمی ، مستندسازی تجربه‌ها و نقد و بررسی مسایل مختلف مهندسی و مدیریت آب و خاک کشور فراهم نماید .(1392/3/5)

 
  • هم اندیشی دانشگاهیان، پژوهشگران و متخصصان صنعت آب کشور.
  • ارایه آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی.
  • مستند سازی تجربه های اجرایی.
  • نقد و بررسی سیاستگذاری ها، پیشرفت ها، مشکلات و مسایل اساسی مهندسی و مدیریت آب و خاک کشور.
  • انتخاب، معرفی و نکوداشت پیشکسوتان مهندسی و مدیریت آب ایران
  • انتخاب، معرفی و نکوداشت پدیدآورندگان رساله های دکتری و مقالات علمی برتر.
  • برگزاری نشست، میزگرد و کارگاه های تخصصی.
کلیه‌ی حقوق این سایت متعلق به نخستین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران‌‌ می‌باشد.
Powered by Shahtoot System
www.shahtootsystem.comwww.swem.irwww.swem.ir - صصص.سصثئ.هق - صصص.صصص.سصثئ.هق