درباره پنجمین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران

 
 
سابقه برگزاری رویدادهای علمی- تخصصی  از طرف گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران به برگزاری نخستین کنفرانس  ملی تجربه های ساخت شبکه های آبیاری و زه کشی(3 و 4 تیر 1384) ونخستین جشنواره مهندسی آب ایران در سال 1386 باز‌‌ می‌گردد و پس از آن دو رویداد علمی- تخصصی دیگر در زمینه هواشناسی  و مدیریت آب و خاک کشاورزی نیز در این گروه برنامه ریزی و برگزار شدند و استقبال کم نظیری از آنها به عمل آمد.

پس از توسعه رویدادهای علمی(کنگره ، کنفرانس، سیمنار و ...) در کشور و هزینه های انسانی و اقتصادی این رویدادها، در سال 1392 گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران تصمیم گرفت کلیه رویدادهای علمی-تخصصی که در آن گروه برگزار‌‌ می‌شوند را به صورت متمرکز در یک رویداد  با عنوان " کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران" برگزار نماید و نخستین کنگره در اردیبهشت 1393 ، دومین کنگره در مهر 1395 ، سومین کنگره درآبان 1396 و چهارمین کنگره در آبان  1397 برگزار شدند. ولی، برگزاری  پنجمین کنگره به دلیل محدودیت های ناشی از همه گیری بیماری کرونا و اصرار برگزارکنندگان بر حضوری بودن برگزاری و بدیع بودن موضوعات و روش برگزاری، تا زمان حاضر به تعویق افتاد.
 
نکته قابل گفتن و بسیار مهم در کنگره پنجم فراهم آوردن فضا برای ارایه و مستند سازی دیدگاه های تخصصی و تجربه های کاربردی اندیشمندان ،صاحبنظران و کارشناسان با تجربه حوزه مهندسی و مدیریت آب کشور در قالب یادداشت های علمی، فنی و تجربی است که امید‌‌ می‌رود مجموعه‌ای ارزشمند از دانسته هایی که در قالب هایی مانند مقالات علمی قابل ارایه نیستند فراهم آورد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، کنگره  پنجم شامل سه بخش زیر خواهد بود :

بخش اول – برگزاری جلسات ارایه شفاهی مقالات کنفرانس‌ها و یادداشت های علمی،فنی و تجربی.   

بخش دوم- برگزاری مراسم ویژه هفتمین جشنواره مهندسی و مدیریت آب ایران که طی آن از پنج نفر از پیشکسوتان و افراد اثر گذار در مهندسی و مدیریت آب ایران به عنوان چهره های برجسته تجلیل به عمل خواهد آمد.

بخش سوم –  برگزاری نشست های تخصصی .

سازمان اجرایی کنگره شامل : کمیته اجرایی – رییس کنگره – دبیر کنگره – دبیران و اعضای کمیته های علمی کنفرانس‌ها – داوران - اعضای کمیته انتخاب برگزیدگان جشنواره – دبیر و اعضای کمیته های برگزاری  نشست‌ها ی تخصصی ‌‌ می‌باشد.

امید‌‌ می‌رود برگزاری پنجمین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران هم چون گذشته به فضایی صمیمی و اثرگذار برای تجدید دیدار و هم اندیشی دانشگاهیان، محققان و متخصصان صاحب نظر تبدیل شود.
کلیه‌ی حقوق این سایت متعلق به نخستین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران‌‌ می‌باشد.
Powered by Shahtoot System
www.shahtootsystem.comwww.swem.irwww.swem.ir - صصص.سصثئ.هق - صصص.صصص.سصثئ.هق