درباره پنجمین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایرانسابقه برگزاری رویدادهای علمی- تخصصی  از طرف گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران به برگزاری نخستین کنفرانس  ملی تجربه های ساخت شبکه های آبیاری و زه کشی(3 و 4 تیر 1386) باز‌‌ می‌گردد و پس از آن دو رویداد علمی- تخصصی دیگر در زمینه هواشناسی  و مدیریت آب و خاک کشاورزی نیز در این گروه برنامه ریزی و برگذار شدند. پس از آن، با توجه به توسعه قابل توجه رویدادهای علمی در قالب کنگره ، کنفرانس، سیمنار و امثالهم در کشور و هزینه های این رویدادها، از طرفی، و از طرف دیگر استقبال شایانی که از کنفرانس های یادشده به عمل‌‌ می‌آمد؛ گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران در سال 1392 تصمیم گرفت که کلیه رویدادهای علمی-تخصصی آن گروه  (و در صورت همکاری) رویدادهای مشابهی  را که از طرف سایر مجامع علمی در شهر کرج برگزار‌‌ می‌شوند به صورت متمرکز در یک رویداد  با عنوان " کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران" برگزار نماید. در این رابطه، چهارمین کنگره در  آبان ماه 1397 برگذار شد و  برنامه کنگره  پنجم  به آبان ماه  1399 موکول شد  اما به دلیل محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا به اردیبهشت 1401 انتقال یافت و اکنون امید‌‌ می‌رود با کنترل و مهار این بیماری، کنگره پنجم به صورت حضوری برگزار  شود و همچون گذشته به فضایی صمیمی و اثرگذار برای تجدید دیدار و هم اندیشی دانشگاهیان، محققان و متخصصان صاحب نظر تبدیل شود. بر اساس برنامه ریزی  انجام شده، کنگره  پنجم شامل سه بخش زیر خواهد بود :


بخش اول برگزاری سه کنفرانس  شامل  :
- هفتمین کنفرانس ملی تجربه های ساخت تاسیسات آبی و شبکه های آبیاری و زه کشی.
- چهارمین کنفرانس ملی مدیریت آب و خاک کشاورزی
- چهارمین کنفرانس ملی هواشناسی کشاورزی.


بخش دوم- برگزاری هفتمین جشنواره مهندسی و مدیریت آب ایران  :
در این بخش، پس از اعلام فراخوان و انجام ارزیابی های مربوطه، پنج نفر از پیش کسوتان و افراد اثر گذار در مهندسی و مدیریت آب ایران به عنوان چهره های برجسته مهندسی و مدیریت آب ایران انتخاب ‌‌ می‌شوند و طی مراسم ویژه از آنا ن تجلیل به عمل خواهد آمد.


بخش سوم   برگزاری نشست‌ها و کارگاه های تخصصی  :
در این بخش  سه نشست تخصصی  و دو یا سه کارگاه تخصصی برگزار خواهد شد . هر نشست  شامل  3 سخنرانی کلیدی ، میزگرد و یک  ساعت پرسش و پاسخ  و هم اندیشی‌‌ خواهد بود .
سازمان اجرایی کنگره شامل: کمیته اجرایی – رییس کنگره – دبیر کنگره – دبیران و اعضای کمیته های علمی کنفرانس‌ها – داوران - اعضای کمیته انتخاب برگزیدگان جشنواره – دبیر و اعضای کمیته های برگزاری  نشست‌ها ی تخصصی ‌‌ می‌باشد
.

 
کلیه‌ی حقوق این سایت متعلق به نخستین کنگره مهندسی و مدیریت آب و خاک ایران‌‌ می‌باشد.
Powered by Shahtoot System
www.shahtootsystem.comwww.swem.irwww.swem.ir - صصص.سصثئ.هق - صصص.صصص.سصثئ.هق